Луис Суарес бе героят, който по драматичен начин върна Атлетико (Мадрид) на първото място в Ла Лига.

"Дюшекчиите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Алавес, като победният гол падна в последната 90-ата минута. Тогава Суарес бе на точното място, за да отклони успоредния на голлинията пас във вратата.

Това бе деветият му гол за сезона, който върна първата позиция на Атлетико, която вчера градския съперник Реал окупира.

Атлетико има две точки преднина пред Кралския клуб, а и два мача по-малко, което прави момчетата на Диего Симеоне основния фаворит за титлата.

Резултатът в мача откри Маркос Йоренте в 41-ата минута, а след червения картон за Лагуардия от Алавес през втората част, изглеждаше, че това ще е нов успех с минимален резултат за момчетата на Чоло.

И наистина нещата отиваха към успех в типично техен стил, когато Фелипе си отбеляза нелеп автогол пет минути преди края.

За щастие съдбата се усмихна на Атлетико в последните мигове на мача, а прокуденият от Барселона Луис Суарес, отново имаше поводи за усмивки.