Един от фаворитите в Купата на Африка - Сенегал, свърши своята работа и намери място в осминафиналите.

Сенегалците стартираха последния си мач от групата с 3 точки, колкото имаше и съперникът им Кения, което правеше мача решителен, докато Алжир вече си бе осигурил място в елиминациите.

Водени от звездата на Ливърпул Садио Мане, сенегалците успяха да победят с 3:0 и да попаднат сред последните 16 тима.

Успехът обаче не дойде толкова лесно, поне до първите 60 минути от мача. Садио Мане изпусна дузпа през първата част, а съотборниците му няправиха няколко фрапиращи пропуска, а със страхотни изяви се отчете вратарят на Кения Патрик Матаси.

След час игра обаче Исмаила Сар отбеляза от воле, при първата неубедителна намеса на вратаря Матаси.

Това успокои сенегалците, а диригентът в играта им Садио Мане вкара още два гола за тима си.

В 71-ата минута той открадна топката в центъра, откъсна се сам срещу стража и я пусна покрай него за 2:0.

Малко по-късно играчът на Ливърпул вкара при вотиря си опит от дузпа за крайното 3:0.

В осминафиналите Сенегал ще се изправи срещу Уганда, а тимът на Алжир, който спечели групата след 3:0 на Танзания, все още не знае името на съперника си.

В група "D" имаше съмнение около класирането на друг от фаворитите - Кот д'Ивоар. "Слоновете" обаче разбиха Намибия с 4:1 и заеха второто място в групата. Победител бе Мароко, който по същото време спечели с 1:0 срещу Южна Африка.