Уест Бромич продължава да се бори здраво за оставането си в Премиър лийг и вече няма загуба трети пореден мач, след като днес спечели с 1:0 срещу друг тим, който е близо до опасната зона - Брайтън. За Албиън това бе едва трета победа от началото на сезона и тя бе донесена от гол на Кайл Бартли в 11-ата минута.

Бартли бе точен след центриране, а статистиците посочиха, че това е пети гол за клуба от статично положение под ръководството на Сам Алардайс - или по-точно 50% от головете с Големия Сам начело са дошли от подобни ситуации.

Осем минути по-късно Паскал Грос пропусна дузпа за гостите, а още девет след това дойде и най-куриозната случка в двубоя. Люис Дънк изпълни свободен удар след съдийски сигнал и вкара, но съдията Лий Мейсън отмени попадението, защото… не е бил дал сигнал!

Реферът обаче размисли след негодуванието на играчите на Брайтън и промени решението си, зачитайки гола, но след консултация с ВАР го отмени за втори път.

По-късно “чайките” получиха втора дузпа, която този път бе пропусната от Дани Уелбек. Те станаха първият отбор в историята на Висшата лига, който пропуска две дузпи в един двубой по един и същ начин - с удар в гредата.