Испанският шампион Атлетико (Мадрид) приключи серията си от мачове без загуба и допусна първо поражение за сезона в шампионата. "Дюшекчиите" катастрофираха при гостуването си в столицата на Баската автономна област, Витория, където отстъпиха с 0:1 на местния Алавес.

Домакините откриха след по-малко от пет минути футбол - в четвъртата минута на срещата централният защитник Виктор Лагуардия наказа гостите с едва втория гол на Алавес за сезона. Бранителят се разписа с глава след изпълнение на корнер.

В остатъка от двубоя отборът на Диего Симеоне взе тотално инициативата и контролираше случващото се на терена, но въпреки видимото си превъзходство, така и не успя да върне поне един гол. Отсреща стоеше наистина впечатляващо подреден съперник с изцяло дефанзивна настройка.

Атлети имаха 71% владение на топката, но успяха да отправят едва един точен удар във вратата на Алавес.

Столичани са втори в класирането с 14 точки и изостават на две от лидера Реал (Мадрид), докато за Алавес това бе първа победа за сезона, след която тимът продължава да е на предпоследното деветнадесето място в таблицата.