Шампионът на Англия Манчестър Сити спечели гостуването си на Челси с 1:0.

Единственият гол на "Стамфорд Бридж" бе дело на Габриел Жезус, а днешната победа официално направи Пеп Гуардиола най-успешният мениджър в клубната история, поне що се касае до брой спечелени двубой като треньор на "гражданите".

Досега испанецът делеше върха с легендарния Лес МакДоуъл, като двамата имаха по 220 победи, но Гуардиола вече еднолично е №1 с 221 успеха.

И докато МакДоуъл се нуждаеше от 592 мача, за да стигне до върха, Пеп го стори в едва 303 двуобя.

Победният гол в днешния мач падна в 53-ата минута след изпълнение на корнер. Жоао Кансело опита удар, който попадна в Габриел Жезус, а той от своя страна отигра топката добре и стреля към вратата, последва Рикошет в Жоржиньо и така Сити поведе с 1:0 с първия точен удар в мача до момента.

Гостите надиграваха европейския клубен шампион в голяма част от времето, така че трите точки са напълно заслужени.

За лондончани това бе първа загуба през сезона в Премиър лийг. В 63-ата минута Ромелу Лукаку отбеляза изравнителен гол, който обаче бе отменен заради засада на Кай Хавертц.

След този резултат първите четири тима в класирането имат по 13 точки, като лидерът Ливърпул е с мач по-малко. Останалите три са Сити, Челси и Манчестър Юнайтед.