Бруно Фернандеш се превърна в антигерой за Манчестър Юнайтед, след като пропусна да донесе точката на своя отбор срещу Астън Вила. "Червените дяволи" отстъпиха на бирмингамския тим с 0:1, като за гостите това бе първа победа на "Олд Трафорд" от 12 години насам.

Драмата бе пълна, след като Юнайтед се оказа изоставащ в резултата две минути преди края на редовното време. Тогава Кортни Хаус засече с глава центриране от корнер и го прати в мрежата на Давид де Хеа.

По-късно повторенията показаха, че всъщност при ситуацията корнер не е имало, защото топката излиза от играч на гостите.

В третата минута на добавеното време от общо пет, съдията отсъди дузпа за домакините, след като именно голмайсторът Хаус игра с ръка в собственото си наказателно поле.

Дилемата дали Фернандеш или Кристиано Роналдо да изпълни наказателния удар бе решена в полза на Бруно, който обаче разочарова и прати топката високо над вратата.

Юнайтед получи дежавю отпреди седмица, когато бе от другата страна на същата ситуация - след като Уест Хем пропусна дузпа в последната минута на домакинството си срещу манчестърския гранд.

Селекцията на Оле Гунар Солскяр няма гол вече два мача, след като по-рано през седмицата не успя да отбележи при втория си сблъсък с "чуковете", който бе в Карабао къп.