Манчестър Сити победи Уулвърхямптън като гост на "Молиню" с 3:1 в първия кръг на сезона във Висшата лига.

Така "гражданите" си върнаха на съперника, който през миналия сезон постигна шокиращ дубъл срещу тях, като и този път не бе лесно.

Хората на Пеп Гуардиола, които бяха с отслабен състав заради коронавируса, изиграха много силно полувреме и бяха уязвими през втората част, но успяха да задържат аванса си.

Резултатът откри Кевин Де Бройне в 20-ата минута от дузпа, която самият той си изработи. Възползва се от шпагат на Ромен Саис и се хвърли на земята. За рефера Андре Маринър нямаше друг избор.

Сити продължи да играе много силно през първата част и стигна до втори гол в 32-ата минута. Рахийм Стърлинг намери непокрития Фил Фоудън, който от лесна позиция прати топката във вратата по земя за 2:0.

В края на полувремето вратарят на домакините Руй Патрисио направи впечатляващо спасяване в ситуация 1 срещу 1 с Де Бройне.

През втората част "вълците" заиграха много добре, а съперникът им намали оборите. Хората на Нуно Еспирито Санто обаче така и не успяваха да оправят мерника си. Неточните удари летяха един след друг.

И все пак единственият точен се превърна в гол. В 78-ата минута Даниел Поденс прокара топката между краката на Де Бройне и центрира към Раул Хименес, който отклони майсторски с глава с 1:1.

В самия край на срещата Сити реши всичко чрез Габриел Жезус, който стреля от близка дистанция и не без помощта на рикошет вкара за 3:1.

За Сити предстои сблъсък с Борнемут на "Етихад" в турнира за Купата на Лигата, а "вълците" ще остуват на Уест Хям в първенството след седмица.