Манчестър Сити победи четвъртодивизионния Нюпорт Каунти като гост с 4:1 в среща от осминафиналите за Купата на Англия.

Шампионите на Англия взеха своето на тежкия терен с голове през второто полувреме, но самият мач с тях е огромен успех за уелсците, които сътвориха сензацията в турнира, отстранявайки последователно елитния Лестър, а след това и втородивизионния Мидълзбро.

Първите два гола за "гражданите" отбелязаха Лерой Сане (51') и Фил Фодън (75'). През първата част гостите не играха на своето обичайно силно ниво и дори допуснаха пет удара към вратата си, някои от които доста опасни.

Последните три гола в мача паднаха след 88-та минута. В нея Падриг Амънд вкара за домакините, след като прехвърли Едерсон, но в ответната атака Фил Фодън направи страхотен пробив, за да вкара втория си гол. В продължението остана време и за Рияд Марез да се разпише.

В крайна сметка всичко си дойде на мястото и Пеп Гуардиола е на три мача от първия си трофей за ФА къп.