Арсенал продължава неубедителното си представяне във Висшата лига под ръководството на Микел Артета.

Лондончани допуснаха трета поредна домакинска загуба в първенството пред сезона след 1:2 срещу Уулвърхямптън в 10-ия кръг.

Всичките голове на "Емирейтс" паднаха през първото полувреме, но в него се случи друг неприятен момент, с който ще се запомни двубоя.

Още в петата минута при изпълнение на ъглов удар за "артилеристите", Давид Луис опита да засече топката с глава, но вместо нея намери главата на Раул Хименес от гостите, за да се получи страховит сблъсък.

Мексиканският национал моментално загуби съзнание и падна безжизнен на земята. Реакцията на медиците бе бърза и то му дадоха допълнителен кислород преди да бъде изнесен на носилка и закаран в болницата. Последните информации са, че нападателят е в съзнание и е контактен.

Луис изненадващо продължи мача с окървавена глава, която беше превързана, но бе заменен на полувремето.

Иначе вълците откриха резултата в 27-ата минута с гол на Педро Нето чрез добавка. Той вкара отбитата от гредата топка след удар с глава на Леандро Дендокер.

Трябваха само три минути на "артилеристите", за да изравнят. Централният защитник Габриел вкара със силен удар с глава след центриране от десния фланг на Вилиан.

"Вълците" обаче стигнаха до ново попадение в 42-ата минута, което се оказа победно. Педро Нето проби през центъра и стреля. Бернд Лено спаси, но топката попадна в Даниел Поденс, който не сгреши от близка дистанция.

Победата прати Уулвс на шестата позиция със 17 точки, а Арсенал е на незавидното 14-о място с 13.