Реал Мадрид записа тежка загуба с 0:3 като гост на Ейбар в мач от 13-ия кръг на Ла Лига.

Така след четирите поредни победи под ръководството на Сантяго Солари, "Кралският клуб" отново загуби.

Феновете на тима са припомниха кошмарното представяне от месец октомври и серията от 5 мача без успех.

Победата бе първа за скромния Ейбар над този съперник.

Баските пропуснаха чудесен шанс да открият в началото, когато Кике уцели гредата с чудесен удар отдалеч.

Домакините все пай стигнаха до попадение в 16-ата минута, когато Густаво Ескаланте откри.

Снимка: АР/БТА

Безличната игра на Реал отново бе наказана в началото на втората част.

Марк Кукурела отне топката, подаде към Сержи Енрик, който удвои.

Само пет минути по-късно бе оформен и крайният резултат. Точен бе Кико, който се възползва от поредната грешка в мадридската отбрана.

Така Реал остава на шестата позиция, Ейбар пък е седми, на две точки от днешния си съперник.