Страхотен обрат в Стара Загора и четири гола в рамките на 20 минути върнаха ЦСКА на първата позиция в Първа лига.

"Червените" спечелиха гостуването си на Берое с 4:1, като това бе шестият им пореден успех далеч от стадион "Българска армия".

Така ден, след като временно сдаде първото място, ЦСКА отново е лидер с 47 точки, една пред основния си конкурент за титлата Лудогорец.

ЦСКА изкова своя успех след страхотен обрат, след като до 70-ата минута изоставаше с 0:1, но в крайна сметка завърши двубоя с три точки и четири гола на сметката си.

След първи 54 минути на мача, в които двата отбора трудно създаваха положения, с изключение на един удар с глава на Туфегджич, Берое по отличен начин успя да се възползва от първия си сериозен шанс.

Старозагорци стартираха бърза контраатака, в която капитанът Симеон Мечев опита мощен удар от около 30 метра, а неубедителната изява на стража Густаво Бусато спомогна този шут да се превърне в откриващ гол - 1:0 за Берое.

Това коренно промени целия двубой, който стана доста динамичен и интересен, а тройната смяна и Саша Илич и реакцията от играчите на ЦСКА бяха на нужното ниво, което един претендент за титлата трябва да има.

"Червените" натикаха опонента си в собствената му половина и започнаха да изглежда все по-опасни.

Така сякаш логично се стигна до 70-ата минута, в която една изсипана топка намери Дюкенс Назон, той центрира по земя, а ударът на левия краен бранител Брадли де Нойер се превърна в изравнителен гол.

Попадението направи действията на играчите в червено още по-агресивни, а седем минути по-късно обратът вече бе факт.

След чудесна атака Назон нацели страничната греда, но за негов късмет топката се върна в съотборника му Брайън Морено, който на празна врата нямаше как да сбърка - ЦСКА поведе с 2:1.

До края Берое просто очевидно нямаше сили да търси каквото и да е от този мач. Домакините сякаш рухнаха и психически, а това съвсем очаквано доведе до още един гол в полза на ЦСКА. Разписа се Дюкенс Назон в 85-ата минута.

Но това не бе всичко, защото в последната минута от мача "червените" получиха и право да изпълнят дузпа, която Иван Турицов безпроблемно вкара за крайното 4:1 в срещата.