Трима българи играха за своите чуждестранни тимове в мачове от трите клубни турнира на УЕФА във вторник вечер.

Младежкият ни национал Мартин Минчев записа 25 минути за чешкия Спарта (Прага) при гостуването на Монако в квалификациите за Шампионска лига. Чехите загубиха мача с 1:3 и с общо резултат 1:5 се простиха с мечтите си за място в най-престижния клубен турнир.

Минчев се появи в игра в 67-ата минута при резултат 0:2, като помогна на тима си да върне един гол. Все пак разликата в класите между двата тима бе доста сериозна, като резултатът я олицетворява.

Това обаче не е краят на европейския футбол за Спарта и Минчев, които ще отидат в квалификациите за Лига Европа.

В тях тази вечер видяхме Васил Божиков, който имаше неочавкано труден мач. Той изведе словашкия Слован (Братислава) с капитанската лента срещу Линкълн Ред Импс от Гибралтар, а мачът завърши 1:1.

За щастие на Божиков и компания, те бяха спечелили първия мач с 3:1, което ги прати напред в турнира.

Трябва да се отчете, че Слован игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко.

Българин на терена имаше и в турнира Лига на конференциите. Това бе Мартин Тошев, който поведе атаката на казахстанския Шахтьор (Караганда) срещу украинския Колос.

Тошев прекара 63 минути на терена, а мачът завърши наравно 0:0. Това бе резултатът и от първата среща, а след изпълнение на дузпи казахстанският състав продължи напред.

Иначе в Шампионска лига се изиграха няколко изключително интересни сблъсъка.

Изненадата на вечерта със сигурност бе в Тираспол, където местният Шериф победи с 1:0 и изхвърли сръбския Цървена Звезда от турнира.

Мачът, който интересуваше Лудогорец се игра в Глазгоу, където макар да бе с човек повече на терена, Рейнджърс допусна обрат от 1:0 до 1:2 от шведския Малмьо. Така скандинавците са последното препятсвие пред Лудогорец преди групите на Шампионска лига.