ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в много атрактивен първи мач от 23-ия кръг на българския футболен шампионат.

Въпреки калния терен в село Бистрица и студеното време двата отбора играха атакуващ, отворен футбол и равенството изглеждаше като заслужен резултат.

"Червените" поведоха през второто полувреме с гол на Алекс Колев, а в началото на втората част "канарчетата" обърнаха с две попадения на Антоан Бароан преди Галин Иванов да оформи крайния резултат.

Равенството поне временно изкачва отборът на Николай Киров на девета позиция с 26 точки, а бившият му отбор остава трети с 40, като продължава да няма загуба след подновяването на шампионата.

ЦСКА 1948 поведе в 20-ата минута, когато Георги Русев отне топката и я подаде на Алекс Колев, а той от сравнително трудна позиция бе точен с удар в близкия ъгъл срещу бившия си отбор.

В последната минута на първото полувреме капитанът на "червените" Даниел Наумов направи прекрасно спасяване след удар на Бароан и опази аванса на своите.

В 49-ата минута Ботев успя да изравни резултата с първата си опасна атака през втората част. Домакините не се справиха с дълъг пас в наказателното поле и Николай Минков подаде на Антоан Бароан, който от близка дистанция стреля силно за 1:1.

В 64-ата минута "канарчетата" удариха своя съперник на контраатака и обърнаха резултата. Дилан Мертенс изведе Антоан Бароан и французинът надбяга двамата централни защитници на съперника, като беше между тях. Остана му да реализира сам срещу вратаря и не сгреши - 2:1.

ЦСКА 1948 имаше възможност да изравни в 76-ата минута, когато Реян Даскалов центрира от фаул и Ивайло Чочев от трудна позиция отклони с глава. Топката мина покрай вратата.

В 85-ата минута домакините от София изравниха за 2:2. Георги Русев направи втората си асистенция като изведе Галин Иванов и той вкара сам срещу Георги Аргилашки. Голът ще лежи на съвестта на Самюел Супрайен, който не успя да пресече подаването с глава.