ЦСКА победи с 3:2 новака Арда в първата среща между двата тима в родния елит.

"Червените" вкараха повече от два гола за първи път от дебютния си мач за сезона срещу Титоград, като освен това успяха да създадат и доста положения, нещо което беше рядкост при Люпко Петрович.

Разписаха се и тримата основни нападатели на "червените", и докато при Евандро това бе очаквано, то Али Соу се разписа едва за втори път през сезона, а ЦСКА вече има 13 мача.

Арда от своя страна остави отлично впечатление, опитваше се да играе футбол на "Българска армия", но опитът и по-високата класа на ЦСКА се оказаха решаващи, особено през втората част.

С успеха ЦСКА събра 11 точки от 6 кръга, докато Арда има 8.

Снимка: Bulphoto

През първата част темпото не бе особено високо, което бе обяснимо предвид софийската жега, в която се игра мачът.

Въпреки това и двата тима вкараха по гол до 20-ата минута.

При първата си опасна атака, ЦСКА откри резултата чрез Тони Уот.

Топката бе копната от Тиаго към шотландеца, който с красиво воле не остави шансове на вратаря.

Гостите имаха претенции за нарушение в зародиша на "червената" атака, което обаче бе подминато от рефера.

ЦСКА обаче допусна изравняване само 4 минути по-късно.

Деян Лозев центрира, а националът Радослав Василев скочи на шпагат между бранителите на ЦСКА и вкара за 1:1.

До края на полувремето ЦСКА изпусна два страхотни, като вратарят Иван Караджов спаси удари на Евандро и Малинов.

ЦСКА значително вдигна темпото през втората част и натисна своя съперник.

"Червените" пропуснаха няколко положения, а реферът имаше основание да отсъди и дузпа в тяхна полза, но подмина ситуацията.

Така се стигна до 63-ата минута, когато отново дойде мигът на Евандро.

Бразиелцът изведе ЦСКА напред, вкарвайки седми гол от началото на сезона. Попадението му пък бе шесто от последните седем на отбора.

Той донесе двете победи в първенството, вкара и на трите съперника в Лига Европа, а днес даде решителен аванс на ЦСКА.

Решителен, защото той успокои "червените", които заиграха с настроение и пропуснаха няколко чудесни шанса за трети гол.

Логичното все пак се случи в края, когато Али Соу с глава прекъсна головата си суша.

Мачът сякаш свърши в този миг, но Елиша Сам открадна топката в центъра, изведе Иван Коконов, а той намали до 3:2.