Четири от водещите европейски отбори изиграха контроли тази нощ, като част от своето предсезонно американско турне.

Най-драматично бе на "Банк оф Америка Стейдиъм" в Шарлът, където домакините се поздравиха с успех над Челси след изпълнение на дузпи.

Двата тима направиха 1:1 в редовното време, а след това при символичните наказателни удари, играчите на Шарлът спечелиха с 5:4. Видео от мача вижте тук.

Срещата бе част от приятелския турнир "Флорида Къп", а след успеха си на над мексиканския Клуб Америка преди дни, сега Челси взе аванс пред първата част чрез гол на американеца Кристиан Пулишич.

И както всичко си вървеше към край на мача с минимален успех за английския клуб, домакините от Шарлът получиха шанс да изпълнят дузпа в последните секунди, която Даниел Риос превърна в гол.

През първата част на вратата на Шарлът бе Кристиан Кахлина, който добре познаваме у нас със силните му изяви на вратата на Лудогорец. Хърватинът направи трансфер от Разград в САЩ в края на миналата година, а тази нощ с няколко страхотни спасявания успя да спре нападателите на Челси.

Сблъсъкът обаче не можеше да бъде оставен без победител, като двата тима изпълниха дузпи, при които Шарлът спечели с 5:4. Това се случи след изключително комично изпълнение, при което Конър Галахър от английския тим просто подаде топката на противниковия страж.

В другия мач от "Флорида Къп" изненада нямаше, като Арсенал победи Орландо с 3:1, а видео от мача може да видите тук.

Победа тази нощ постигна и Манчестър Сити, който надви с 2:1 мексиканския Клуб Америка.

Новата звезда на "гражданите" Ерлинг Холанд остана на пейката, но добре познат герой в лицето на Кевин Де Бройне реши всичко с двата си гола, които донесоха победата на английския шампион.

Следващата контрола за момчетата на Пеп Гуардиола ще е срещу Байерн (Мюнхен), който също видяхме в действие тази нощ.

Баварците се развихриха и удариха местния ДС Юнайтед с 6:2, а с дебютни голове се отчетоха новите попълнения Садио Мане и Матиас де Лихт.