Норвежкият шампион Бодьо/Глимт продължава да изненадва всички по европейските терени.

Поредната жертва на намиращия се отвъд Полярния кръг отбор постигна впечатляващ успех с 3:1 като гост на Селтик в мач от елиминациите на турнира Лига на конференциите.

Бодьо е добре познат у нас със срещите от груповата фаза на турнира, в които надигра ЦСКА, но освен това норвежците се прочуха из Европа като разбиха с 6:1 Рома и удържа реми на "Олимпико".

Сега те постигнаха нов звучен резултат на един от най-негостоприемните стадиони в цяла Европа.

Още в шестата минута Рунар Еспейорд откри, а през втората част Амал Пелгрино удвои за норвежците.

Макар Дейзън Маеда да върна Селтик в мача, още със следващата атака Хуго Ветлесен вкара за 3:1 и даде солиден аванс на Бодьо преди реванша след седмица, който ще се играе при доста тежки условия отвъд Полярния кръг.

По същото врме младежкият ни национал Мартин Минчев остана на пейката, а неговият Спарта (Прага) загуби с 0:1 от сръбския гранд Партизан.