Манчестър Юнайтед успя да се реваншира на феновете си за шампионатната загуба от Астън Вила с 1:3 преди 4 дни. Двата тима отново се изправиха едиун срещу друг в мач от третия кръг за Купата на Лигата, но този път радостта бе за "Червените дяволи" - 4:2.

На "Олд Трафорд" домакините на два пъти се оказваха догонващи в резултата, но с експресни голове отвръщаха на ударите. Първото полувреме завърши без попадения, а през втората част стартира головата фиеста.

Оли Уоткинс се разписа за гостите в 48-ата минута, но само две по-късно Антони Марсиал възстанови равенството. В 61-вата защитникът на Юнайтед Диого Далот си вкара автогол за 1:2, но "Олд Трафорд" пак беше зарадван - този път от Маркъс Рашфорд в 67-ата.

Юнайтед поведе чак в 79-ата след шут на Бруно Фернандеш. Последваха нови атаки към Олсен и в 89-ата шут на Мактоминей разтресе напречната греда, а в добавеното време обаче шотландският все пак ликува, след като вкара за 4:2 след асистенция на Гарначо.

Така Юнайтед се класира за следващия кръг на надпреварата, а разочарованието остана за тима на Унай Емери - това бе едва втори за спеца начело на бирмингамци.

Интересното е, че Кристиано Роналдо не взе участие в мача. Според официалната информация, португалецът е болен. Далеч по-вероятно е обаче Роналдо просто да е пожелал почивка преди старта на световното, за да не рискува контузия.