Отборът на Ювентус най-сетне стигна до първата си победа за сезона в Серия "А". "Черно-белите" не бяха кой знае колко убедителни и се нуждаеха от обрат при гостуването си на Специя, за да спечелят с 3:2.

Пълни 90 минути за домакините записа българският национал Петко Христов. Сред титулярите за домакините бе и бившият халф на "Левски" Мехди Бурабия.

Христов изгледа отблизо първия гол в мача, който бе дело на Мойс Кийн. Нападателят стреля по земя край родния защитник за 1:0 след близо 30 минути игра. Домакините обаче изравниха след само пет минути, когато Емануел Джеси отбеляза с диагонален шут за 1:1.

Така Юве допуска гол в деветнадесети пореден мач, като това е втората най-дълга подобна серия в клубната история.

В началото на второто полувреме торинци се оказаха изоставащи в резултата, след като Жанис Антист бе по-бърз от Бонучи и след хубаво обръщане прати топката във вратата на Войчех Шчесни - 1:2.

Преднината не успокои Специя и домакините продължаваха да атакуват, но в 66-ата минута Ювентус изравни посредством Федерико Киеза, който бе най-съобразителен при бъркотия в наказателното поле.

Шест минути след това Матайс де Лихт донесе победата на своя тим, след като отбеляза първия си гол за сезона за 3:2.

Трите точки изстреляха Юве до дванадесетата позиция в класирането. Активът на отбора от Торино е 5 точки. Специя е шестандесети с една по-малко.