Манчестър Сити спечели двадесетата си поредна победа и поне за кратко увеличи преднината си на върха в Премиър лийг пред Манчестър Юнайтед на 13 точки. “Гражданите” надвиха Уест Хем с 2:1 у дома, нанасяйки първо поражение на “чуковете” от четири кръга насам.

Сити няма загуба в последните си 27 мача във всички турнири и е само на един двубой от най-доброто подобно постижение в историята си (28 мача без поражение между април и декември 2017 година). Победата пък бе под №200 за Пеп Гуардиола начело на клуба, като той се нуждаеше от 273 мача, за да стори това, подобрявайки досегашния рекорд за мениджър от английския елит, достигнал най-бързо 200 победи (Жозе Моуриньо с Челси в 309 мача).

И двата гола за Манчестър днес бяха вкарани от защитници, като първо Рубен Диаш засече с глава превъзходно центриране на Кевин де Бройне за 1:0 след 30 минути на “Етихад”. Михаил Антонио изравни в 43-ата минута, когато получи пас от намиращия се в супер форма Джеси Лингард, за да вкара от по-малко от метър - 1:1.

В 68-ата минута Джон Стоунс вкара втори гол за домакините, отигравайки с хладнокръвието на нападател центриране на Риад Марез, завършило с безупречен шут от десетина метра за 2:1.

Сити има 62 точки след 26 мача, докто Уест Хем е с 45 точки след също толкова двубои, намирайки се на четвъртото място, което обаче може да сдаде на градския съперник Челси утре.