Златан Ибрахимович направи това, което Златан прави - доминира над развоя на един мач и донесе 2:0 за Милан като гост на Каляри с два гола. Шведската легенда се завърна на терена за първи път от края на ноември след травма и преведе лидера в класирането през опасното гостуване в Сардиния, където подхлъзване никак не бе изключено.

Ибра си спечели малко лека дузпа в първите минути, за да даде от 11 метра перфектен старт на гранда от Милано. Пак той удвои с левия крак след спорна ситуация в 52-рата.

Тогава асистент съдията вдигна засада при паса към шведа, но той вкара. Намесата на ВАР призна попадението, въпреки че пак остана доста съмнително дали нападателят не е зад защитата. Но... вече никой в нищо не е сигурен с този ВАР, нали?

Резервата Алексис Салемекер бе изгонен с два бързи жълти картона след почивката и Милан доигра мача с човек по-малко. И тук второто решение бе доста леко и остави много съмнения за правотата си.

Златан обаче не оставя никакви. Това бе негово 12-о попадениe в 7 мача като титуляр в Серия А за сезона. Общо е играл в 8 от 18 на Милан за първенство, а отборът му води с 43 т., с три повече от ИНтер.

Попаденията на Ибра са донесли директно 13 точки на водачите, които пък не са били шампиони точно от 10 години. Тогава на върха на атаката им играеше... Златан Ибрахимович.

Шведът вкарва в 23-а поредна календарна година, след като вече има голове в новата 2021-ва. Първият му гол в професионалния футбол идва в края на 1999-а с екипа на Малмьо.