Мохамед Салах се завърна за Ливърпул като резерва срещу Лестър, след като дълго време отсъстваше заради Купата на Африка, в която претърпя разочарование и Египет загуби финала от Садио Мане и Сенегал. В четвъртък вечер на “Анфийлд” обаче египтянинът бе засенчен от Диого Жота, който заби и двата гола за мърсисайдци при победата с 2:0 над Лестър.

Това бяха попадения №16 и №17 за португалското острие през сезона, а с тези три точки “червените” съкратиха пасива си спрямо лидера Манчестър Сити до девет, като освен това имат и мач по-малко.

Жота се разписа по веднъж в двете полувремена, а превъзходството на домакините бе очевидно, като днешното им представяне определено показа, че битката за титлата е всичко друго, но не и приключила. “Лисиците” можеха да получат поне още няколко гола, но Каспер Шмайхел се намеси с редица ключови спасявания за своя тим.

Всъщност мачът можеше да има и друг развой, ако Джеймс Мадисън бе вкарал за гостите още при резултат 0:0, но това така и не се случи, защото Алисон парира изстрела му.

Жота бе точен в 34-ата минута за 1:0, когато след изпълненеи на корнер се разписа във вратата на съперника от добавка след изстрел на Върджил ван Дайк. Вторият му гол пък дойде две минути преди края на редовното време, когато португалецът за втори път наказа Шмайхел.

И докато футболистите на Юрген Клоп продължават да са в борбата за върха, тези на Брендън Роджърс продължават да изживяват разочароващ сезон. Лестър е на едва дванадесета позиция в таблицата, изоставйки на цели 10 точки от последното място, даващо право на участие в евротурнирите - седмото.

В неделя Ливърпул гостува на Бърнли, а Лестър приема у дома Уест Хем.

В друг мач от четвъртък Арсенал спечели гостуването си на Уулвърхемптън с 1:0.