Лудогорец и "Левски" изиграха зрелищно дерби в Разград, което завърши с победа за шампионите с 3:2. Трите точки днес по всяка вероятност ще се окажат ключови за "орлите" в мисията им да защитят титлата си. Разградчани се качиха на върха в класирането, след като по-рано днес ЦСКА не успя да победи ЦСКА 1948.

Победа днес щеше да изпрати "сините" на третото място във временното подреждане, но сега те остават четвърти - на позицията, отреждаща участие в бараж срещу седмия. В един момент изглеждаше така, че футболистите на Елин Топузаков ще направят услуга на вечния си съперник, но това в крайна сметка не се случи.

Домакините удариха първи, откривайки резултата от дузпа в 22-ата минута. Тя бе дадена за игра с ръка на Келиан ван дер Каап, а Кирил Десподов не сгреши за 1:0. Десетина минути след това обаче столичани изравниха. Много добро центриране от десния фланг на Патрик-Габриел Галчев бе засечено от Илиян Стефанов за 1:1.

Повече голове през първото полувреме нямаше, но втората част бе богата на попадения. Освен това треньорът на гостите Елин Топузаков даде шанс на няколко юноиши след почивката.

След 60 минути футбол "сините" стигнаха до обрат, като това стана факт благодарение на индивидуален пробив на Филип Кръстев, разходил се между няколко играчи в зелено и реализирал след рикошет в Игор Пластун - 2:1.

Само пет минути по-късно равенството пак бе налице - Десподов центрира от корнер, а Якуб Пьотровски бе точен с глава за 2:2. Обратът в полза на шампионите стана факт в 72-ата минута, когато Игор Тиаго също се разписа с глава за 3:2.

Лудогорец е първи с 82 точки - една повече от втория ЦСКА, доакто "Левски" е четвърти с 61, изоставайки на две от третия ЦСКА 1948.

В последния кръг на столичани им предстои Вечно дерби с "армейците", докато разградчани гостуват във ВАрна на Черно море.