Германия поведе с 10:5 и с 19:12 в първия гейм и го спечели лесно с 25:16. Втората част също премина при превъзходство на Бундестима, който в този състав спечели бронзовите медали на Мондиал 2014, предаде БТА.

Германците взеха аванс от 10:6 и 16:10 при втората техническа пауза. Това им помогна на вземат още по-солиден аванс и да поведат с 2:0 след 25:18. Третата част даде надежди за България, че може да очаква нещо повече от почетна загуба на финала в турнира.

Германия изпусна своя аванс от две точки в края на гейма и България победи много драматично с 31:29 след многократна смяна на водачеството в резултата. Четвъртата част отново премина под диктовката на по-опитния състав на Германия, който закономерно достигна до успеха с 25:21 и 3:1 след точно 117 минути игра.

Най-резултатен за България беше центърът Николай Николов с 13 точки. По 12 точки добавиха другият център Светослав Гоцев и нападателят Валентин Братоев. Кристиан Фром реализира 21 точки за шампиона от европейските игри в Баку.

На мача за титлата в "Кристалната зала" присъстваха президентът на Република България - Росен Плевнелиев, както и президентът на страната в периода 1997-2002 година Петър Стоянов.

Среброто във волейбола при мъжете е общо десетият медал за България на игрите в столицата на Азербайджан.