Рафаел Надал се доближи на само една победа до рекордна 10-та титла от Откритото първенство на Франция, след като разби австриеца Доминик Тийм с 6-3, 6-4, 6-0 във втория полуфинал от мъжката схема на турнира. Тийм се представяше на изключително ниво от началото на надпревара, като не бе загубил нито един сет по пътя към полуфинала, а в миналия кръг записа чист успех над световния номер 2 Новак Джокович. Той бе спечелил и последния си двубой с Надал на Мастърса в Рим, но днес испанецът бе безпощаден и не даде никакви шансове на съперника си. В първата част Рафа проби два пъти своя опонент, докато във втория сет един пробив му бе достатъчен, за да дръпне с 2-0. В третия сет имаше само един тенисист на корта и Надал не даде нито един гейм на Тийм, за да затвори мача след 2 часа и 7 минути игра.