Българинът Александър Лазаров призна, че е разочарован от загубата си в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София. Лазаров загуби от поставения под номер 3 в пресявките Оскар Оте (Германия) със 7:6(3), 5:7, 1:6.   Българинът взе първия сет, а във втория навакса два пробива пасив и от 2:5 стигна до равенство 5:5, но не се възползва и допусна обрат.   “След такава среща винаги те е яд, че си загубил. След 2:5 във втория сет успях да се върна и си помислих, че мачът е готов. Може би в този момент малко се превъзбудих и изиграх слаб сервис-гейм, което позволи на съперника отново да си върне предимството. Хубавото е, че видях, че реално не съм толкова по-назад от играч, който е около 130-ото място в света.