16-годишната чешка сензация Линда Фрухвиртова продължава да изумява всички с представянето си на WTA 1000 турнира в Маями.

Тя се класира за четвъртия кръг на турнира, елиминирайки бившата №1 Виктория Азаренка след 6:2, 3;0 и отказване на опитната тенисистка от Беларус.

Двукратната шампионка от Шлема вече е била професионална тенисистка, когато Фрухвиртова се е раждала, но въпреки огромната разлика във възрастта и опита на корта, младата чехкиня игра брилянтно.

С агресивен тенис тя спечели безпроблемно първия сет с 6:2, а когато поведе с 3:0 във втората част, Азаренка поиска медицински таймаут от нищото, без видимо да изпитва болка или да има някакви затруднения.

Съдията на стола отказа да уважи молбата на Азатенка и състезателката от Беларус просто реши да прекрати участието си в мача, който и без това щеше да загуби.

Така 16-годишнат Линда, която преди Маями имаше само 10 мача на ниво WTA, вече е сред най-добрите 16 на турнира от категория 1000.

Там тя ще срещне петата поставена Паула Бадоса от Испания, която победи Олия Путинцева от Казахстан с 6:3, 6:2.

Снимка: Getty images