Националът за Купа "Дейвис" Александър Лазаров спечели турнира по тенис на червени кортове в Телави (Грузия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българинът, който бе поставен под номер 2 в схемата, поведе срещу Александре Метревели от Грузия с 6:1, 1:0 за 34 минути, след което Метревели се отказа поради контузия.

Българинът стигна до титлата без загубен сет. Той спечели четвърти трофей в кариерата си от турнирите на ИТФ, но първи от надпревара с награден фонд 25 хиляди долара. За последно той триумфира в Казабланка (Мароко) в края на юли 2019 година.

Финалът трябваше да се проведе вчера, но бе отложен заради програмата на представителя на домакините, който освен полуфинала на сингъл игра и три сета в мача за трофея на двойки.

Днешният трофей ще донесе на българския тенисист 20 точки за световната ранглиста и 3600 долара от наградния фонд.