Рафаел Надал спечели осмата си титла от Мастърса на червени кортове в Рим.

Испанецът победи миналогодишния шампион Александър Зверев със 6:1, 1:6, 6:3 изключителна интересен финал, минал през сериозно прекъсване заради дъжд и продължил 2 часа и 33 минути.

Снимка: Getty images

Мачът започна чудесно за 21-годишния германец, който успя да стигне до пробив в откриващия сет.

Краля на клея обаче показа, че това е било плод на случайност и мигновено върна пробива, печелейки подаването на Зверев на нула.

Пробивът на нула бе затвърден по същия убедителен начи, за да последва нов брейк от страна на Надал.

Сетът вече вървеше по вкуса на Матадора, който успя да спечели и следващите три гейма, с което заслуено спечели сета със 6:1.

Втората част се разви по коренно противоположен начин.

Зверев стигна до пробив във втория гейм, но този път не допусна грешката от първия сет.

Саша затвърди брейка на нула, след което проби още веднъж, за да поведе с 4:0.

Преднината дори нарастна на 5:0, а не всеки ден се вижда някой да води с такъв резултат срещу Надал, при това на клей.

В крайна сметка частта завърши при резултат 6:1 в полза на Зверев, за да се стигне до трети решителен сет.

Решителната част започна с пробив за Зверев. Германецът играеше по-добре, докато Надал демонстрираше доста нерви на корта.

Тогава съдбата се усмихна на испанеца, като при резултат 3:2 в полза на Зверев заваля дъжд.

Мачът бе прекъснат за 50 минути, а след подновяването му, събитията на корта се промениха.

Рафа веднага проби и възстанови равенството в гейм, в който форхендът на Зверев се пропука в няколко важни момента.

Сервисът на германеца отново спря да намира очертанията на корта, а Надал бе изчистил напълно грешките от играта си - серията на Матадора продължи и той проби отново след неуспешен лоб на Зверев, което му даде възможност да сервира за титлата.

Последният гейм на срещата бе нервен, но Надал стигна до аванс от 40-30 и всичко приключи след перфектно стоп воле от бекхенд.