Новак Джокович имаше първите си трудни мигове на "Уимбълдън", но все пак без особена драма успява да продължи напред към третия кръг на турнира.

Сърбинът победи с 6:3, 6:4, 5:7, 7:5 дебютиращия в Шлема британец Джейкъб Фърнли, който е №277 в света и участва на турнира с "уайлд кард".

На фона на мача си в първия кръг, когато Ноле загуби само пет гейма срещу квалификант, сега задачата му се оказа доста по-сложна, при това срещу играч, който допреди два дни не се бе докосвал до Големия Шлем.

Световният №277 обаче тества максимално Джокович. Първи сериозен тест за сърбина след операцията в коляното, заради която до последно участието му на "Уимбълдън" бе под въпрос.

За всички бе видимо, че Ноле не е в оптималното си състояние и вероятно срещу по-сериозен съперник нещата ще са много по-сложни, но с опита и огромната си класа световният №2 успя да спечели мача.

Всичко вървеше по план за него след спечелени два сета с 6:3, 6:4, а и пробив аванс при 3:2 в третата част.

Сърцатият Фърнли обаче успя да върне пробива, а когато Джоквоич сервираше за пращане на сета в тайбрек, британският му опонент осъществи нов пробив и така сензационно взе сет на рекодьора по титли от Шлема при мъжете.

Джейкъб Фърнли изигра и много силен четвърти сет, който загуби с 5:7, а самият Джокович призна след мача, че неговият опонент е заслужавал да прати мача в пет сета.

Това обаче не се случи, а макар и да пусна първа кръг на "Уимбълдън", Ноле продължава към третия кръг, където го очаква Алексей Попирин от Австралия.

Снимка: Getty images