Новак Джокович няма да стигне до седмата си титла в Маями, след като бе спрян на прага на четвъртфиналите от Роберто Баутиста-Агут в драматичен мач.

Испанецът повтори дословно кошмарния за Ноле сценарий, по който го изхвърли и от турнира в Доха по-рано през годината. Агут спечели с 1:6, 7:5, 6:3, въпреки че изоставаше с един сет и пробив във втория.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Мачът бе драматичен и дълъг, след като бе прекъснат заради дъжд при 5:4 за испанеца във втората част.

Ноле се върна от паузата с нови сили, спечели гейма за 5:5, стигна до точка за пробив (скрит мачбол), но пропусна. След това Роберто проби, взе втория сет и наложи волята си.

Джордан Томпсън, който елиминира Григор Димитров в миналия кръг, се би гордо срещу Кевин Андерсън, но фаворитът все пак продължава напред - 7:5, 7:5.

Циркът с марка "Ник Кирьос" сгъна шатрата в Маями, след като изпусна сет преднина и загуби с 6:4, 3:6, 2:6 от Борна Чорич.

Мачът бе карнавал на нерви, ругатни и скандали с фенове и съдията на стола. Разбира се, с главен герой Кирьос, който се превръща все повече в "любимец" на тенис публиката.

Ник строши ракетата си два пъти (Чорич го направи веднъж), аплодира иронично арбитъра, след като в третия сет му каза на висок глас, че "не прави нищо да спре феновете да го освиркват" и си тръгна бесен от корта.

Денис Шаповалов елиминира Стефанос Циципас с 4:6, 6:3, 7:6, а Франсес Тиафо се справи с Давид Гофен - 7:5, 7:6.

Четвъртфиналите в Маями при мъжете изглеждат така:

Джон Иснър (САЩ) - Роберто Баутиста-Агут (Испания)

Денис Шаповалов (Канада) - Франсес Тиафо (САЩ)

Кевин Андерсън (ЮАР) - победител от Роджър Федерер - Данийл Медведев (Русия)

Феликс Оже Алиасим (Канада) - Борна Чорич (Хърватия).

При жените първият полуфинал е ясен - Анет Контевейт (Естония) срещу Ашли Барти (Австралия).

Другата двойка ще излъчат четвъртфиналните битки Ван Циан (Китай) - Симона Халеп (Румъния) и Каролина Плишкова (Чехия) - Маркета Вондрушова (Чехия).