Роджър Федерер постигна една от запазените си експресни победи, като за 17-и път се класира на четвъртфинал у дома - в Базел.

Маестрото победи молдовеца Раду Албот с 6:0, 6:3, а това му отне само час и две минути.

Федерер изобщо не се бави и набързо се справи със съперника, сякаш бързаше да хване началото на двубоите от футболната Шампионска лига, на която многократно е признавал, че се наслаждава.

Три пробива и "геврек" в първия сет, който бе затворен за 22 минути. Вторият бе малко по-равностоен, но отново без никакви шансове за Албот - 6:3 в позла на Федерер.

Така той продължи преследването на титла №10 в родния си град.

На четвъртфиналите Федерер може да срещне сънародника си Стан Вавринка, който преди това ще трябва да се справи с американеца Франсис Тиафо.

Таиз вечер Вавринка надделя над Пабло Куевас с 6:3, 6:4, а ето и резултатите от останалите мачове:

Алекс Де Минор (Австралия) - Тейлър Фриц (САЩ) 6:3 6:3

Франсис Тиафо (САЩ) - Дан Еванс (Великобритания) 6:4, 6:2

Давид Гофен (Белгия) - Марин Чилич (Хърватия) 6:4, 6:4

Филип Краинович (Сърбия) - Ласло Джере (Сърбия) 6:1, 6:4