Роджър Федерер победи Фернандо Вердаско с 6:3, 3:6, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на тунрира от категория ATP 500 в Дубай.

Така Маестрото успешно продължи похода си към осма титла в този турнир и №100 в професионалната му кариера.

Федерер започна отлично, постигна ранен пробив и бързо взе първия сет, като загуби само три точки на свой сервис.

Във втория сет обаче последва изненадващ спад в играта на швейцареца, а Вердаско се възползва по най-добрия начин и с ранен пробив си осигури спечелването на частта.

Така се стигна до решителен трети сет, който вървеше гейм за гейм, но в осмия Федерер успя да стигне да пробив, повеждайки с 5:3.

Маестрото безпроблемно затвори мача с гейм на 0 и гледа към следващия кръг, където го очаква унгареца Мартон Фучович.