Григор Димитров отпадна в полуфиналите на турнира от категория АТР 500 в Акапулко.

Родният тенисист загуби битката срещу световния №2 Рафаел Надал с 3:6, 2:6 за час и 43 минути.

След страхотните мачове в последните няколко дни, Димитров не успя да покаже същото ниво днес, а и трябва да отчетем, че този път от другата страна на корта бе един от най-добрите в спорта.

Въпреки това и Надал не играеше най-добрия си мач. Испанецът допусна множество нетипични за него грешки, но Григор не успя да се възползва от тях.

А когато не използваш шансовете си срещу играч като Надал, рано или късно си плащаш. Разликата между двамата бе, че в напрегнатите и решителни моменти, Матадора показваше нужното, за да се докопа до точката.

Димитров успя да поведе с пробив и в двата сета, но допускаше обрати, с които пропиля своите шансове за втора победа над Надал и втори финал в Акапулко.

В утрешния мач за титлата ще играе Надал, четвърти за него на този турнир. Съперник на испанеца във финала пък ще е американеца Тейлър Фриц.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Двубоят започна чудесно за Гришо, който донякъде изненадващо успя да постигне пробив още в третия гейм, при това на нула.

Не всеки ден виждаме Надал да допуска пробиви на нула, но в този гейм сервисът на испанеца се срина. Това очевидно го разколеба, а на последната точка той дори допусна двойна грешка.

За съжаление Григор не успя да затвърди страхотния старт, като допусна рибрейк още в следващия гейм. Надал вдигна оборотите, заигра доста по-агресивно и това даде резултат.

Гришо продължи да допуска елементарни грешки, а това му изигра лоша шега в следващото му подаване, когато той допусна втори пореден пробив.

Този шести гейм бе най-дългият в сета, а двамата непрестанно влизаха в дълги разигравания. Григор контролираше всяко едно от тях, но на два пъти пропусна да затвори частта и в крайна сметка непредизвиканите му грешки позвилиха на Надал да измъкне решителен пробив.

Все пак Димитров успя да покаже характер и да стигне до три точки за рибрейк в следващия гейм. За съжаление в решителните мигове разколебаният Надал показваше най-доброто от себе си, за да се измъкне.

А тези три брейкбола бяха последните шансове на Гришо в сета, защото Надал дръпна с 5:2 и два гейма по-късно уверено приключи нещата с 6:3.

Началото на втория сет се разви по ужасният начин от първия, защото Григор успя да пробие, но веднага пропиля аванса си.

Българинът дръпна с 2:0, в гейм, в който Надал направи редица нетипични за него грешки и буквално подари успения изход от него на Григор.

И вместо да надгради над това, Григор отново се срина и веднага допусна рибрейк. Надал от своя страна отново успя да вдигне оборотите в точните моменти, за да притисне българина.

Двамата продължаваха да не демонстрират най-добрия си тенис и непрестанно правеха нетипични грешки, особено за Надал.

Матадора обаче показваше нужното в решителните точки, така бе и в четвъртия гейм, когато Гришо стигна до брейкбол, но световният №2 се измъкна, обърна и изравни резултата.

Надал дори се пребори за брейкбол в следващия гейм, който за разлика от Гришо не пропиля. Испанецът дори го завърши по абсолютно брилянтен начин, с магическа къса топка, за да поведе с 3:2.

Испанецът взе подаването си за 4:2, а това сякаш пречупи Григор, който усети, че мачът му се изплъзва. Това отчаяние доведе до позорен от българина гейм, в който той тотално се срина и допусна бърз пробив на нула.

Вече с преднина от 5:2 и сервис на сметката си, Надал нямаше как да допусне сензация и затвори двубоя, постигайки своята победа №13 над Григор Димитров.