Руснакът Карен Хачанов се класира на първия си четвъртфинал в Големия шлем след впечатляващ успех над Хуан Мартин Дел Потро в четири сета - 7:5, 6:3, 3:6, 6:3 за 3 часа и 12 минути.

След като през последните няколко месеца Карен се намираше в много слаба форма, се събра за настоящия турнир и записва поредица от много убедителни победи, макар че това бе първият му по-сериозен съперник.

Ключов за успеха бе първият сет, когато руснакът спаси пет почки за пробив преди да постигне такъв в последния възможен момент за 7:5.

Във втората част пробивът му дойде-рано, а след това се размина с още един. В третия сет аржентинецът заслужено стигна до успех, след като стигна до преднина от 4:2 гейма, а след това спаси точки за пробив.

Последната четвърта част бе огледална на втората и Хачанов заслужи мач с Доминик Тийм, който ще е безспорен фаворит.

Ето и всички четвъртфинали, които се оформиха: Вавринка - Федерер, Нишикори - Надал, Джокович - Зверев, Хачанов - Тийм.