Даниил Медведев за втори път в своята кариера се класира за втория кръг на "Ролан Гарос" след категорична победа в откриващия си мач.

Руснакът надделя над аржентинеца Факундо Багнис с 6:2, 6:2, 6:2 като копира резултата на Рафаел Надал от вчера срещу Джордан Томпсън.

Даниил се нуждаеше от час и 40 минути игра и въпреки че допусна пробиви в първия и третия сет, нямаше шансове за неговия съперник за нещо повече.

След края на мача Медведев отново впечатли с нивото на френския си език, като бе интервюиран от легендата Фабрис Санторо.

Във втория кръг световният №2 ще играе със сърбина Ласло Джере и или литовеца Рикардас Беранкис. Ще се опита поне да повтори най-доброто си постижение от "Ролан Гарос" - четвъртфинала от миналата година.

В първите си четири участия в надпреварата московчанинът винаги отпадаше в първи кръг.