Новак Джокович, световният №1 и водач в основната схема на US Open, приключи участието си в турнира тази година след по-малко от един сет игра в четвъртия кръг. Сръбският тенисист бе дисквалифициран от Откритото първенство на САЩ, след като в гнева си след загубена точка удари с топката съдийка на крайната линия.

Носителят на 17 титли от Големия шлем стори това изцяло неумишлено, както се видя на повторенията, но според правилата на турнира трябваше да бъде изгонен и точно това се случи.

Новак извади топката от джоба си, след като допусна пробив за 5:6 срещу Пабло Кареньо Буста и без да гледа я изпрати към крайната линия. За негово нещастие тя уцели съдийката в гърлото, а след дълги спорове с реферите и организаторите, Джокович напусна корта и турнира.

Сърбинът поздрави съперника си и се прибра в съблекалнята, като по този начин се лиши от добрата възможност да преследва поредната си голяма титла. Джокович имаше 26 победи в 26 мача от началото на сезона.

Ноле бе абсолютен фаворит за спечелване на първия турнир от Шлема след началото на пандемията, но напред продължава не той, а №20 в схемата Кареньо Буста.