Хуан Мартин Дел Потро се отказа от по-нататъчно участие на турнира в Куинс (Лондон) след нова контузия в коляното.

Аржентинецът се нарани в осмия гейм на втория сет в мача си с Денис Шаповалов в първия кръг, който спечели със 7:5, 6:4 за час и 17 минути.

Шампионът на US Open От 2009-а се завърна в ATP тура през май, след като отсъстваше в рамките на 3 месеца. В онзи период лекуваше точно коляното си.

Сега феновете му се молят да се възстанови навреме за "Уимбълдън", който започва на 1 юли.

В осминафиналите Дел Потро трябваше да срещне испанския ветеран Фелисиано Лопес и така съперникът му се класира на четвъртфиналите без игра.

Контузиите не спират да тормозят 30-годишния аржентинец през последните години и множество специалисти смятат, че без тях той можеше да е сред най-добрите играчи в света.