Новак Джокович страда на корта в Париж цели 3 часа и половина, за да стигне до четвъртфинал на "Ролан Гарос".

Световният №1 мина през огромна драма и губеше с 0:2 от 19-годишната сензация Лоренцо Музети, но - и това обикновено се случва в тежките моменти - намери сили и характер в себе си за обрат - 6:7, 6:7, 6:1, 6:0 4:0 и отказване на противника му.

Джокович загуби първите два сета с тайбрек, след което, след два часа и 20 минути на корта, се оказа на ръба на отпадане. Музети играеше вдъхновено, а и защо не - световният №76 изхвърли Давид Гофен по-рано на турнира в Париж, представянето му през цялата първа седмица бе вдъхновяващо и определено нямаше какво да губи.

Тогава на лицето на Ноле се появи онази физиономия - нещо средно между гняв, обида от случващото се и решимост, че "днес няма да отпадна".

Сърбинът заигра като номер едно и даде един гейм на италианеца от онзи момент насетне. Първо върна сет с 6:1, после направи "теврек" на нула, а след това при 4:0 в петата част Лоренцо се оттегли.

Не е ясно точно в кой момент италианският тийнейджър получи контузията, която в крайна сметка го извади от мача.

Но той изглеждаше друг играч, както - разбира се, и Джокович. Да спечелиш 16 от 17 гейма в мач от такова ниво на Големия шлем, няма как да е лесна работа.

Това бе първи мач между двамата, а Ноле едва ли ще го забрави. За него идва ново тежко препятствие - Матео Беретини го чака на четвъртфинал, след като отпочина в този кръг заради отказването на Роджър Федерер от турнира.

Но и Джокера няма притеснения, това е неговата 15-та поява на този етап от "Ролан Гарос". По-късно днес толкова може да постигне и Рафаел Надал, който играе с друг италианец - Яник Синер.

По-рано днес Диего Шварцман също си осигури място на 1/4-финалите, като победи със 7:6, 6:4, 7:5 Ян-Ленард Щруф и чака победителя от сблъсъка на Надал и Синер.