Серина Уилямс изигра един от най-силните си мачове през годината и победи американската си сънародничка Даниеле Колинс с 6:4, 6:4 в третия кръг на "Ролан Гарос".

Рекордьорката по титли в Шлема направи голям обрат във втория сет и ограничи мача до две части, за да го затвори след час и 26 минути.

Световната №50 Колинс, която е полуфиналистка от Australian Open, даде голям отпор на по-именитата си съперничка, но не успя да изпълни обрата в мача, към който се бе насочила.

В първата част Уилямс игра по-добре, макар че в третия гейм изпусна три брейкбола след 40:0. В седмия гейм на свой ред постигна пробив и макар че не се възползва от сетбол при 5:4, успя да затвори частта с 6:4.

Във втория сет Серина игра много агресивно, което доведе и до не малко грешки от нейна страна. Колинс поведе с 4:1 гейма, но вместо да изравни сетовете, допусна обрат за 4:6.

В следващия кръг Уилямс ще играе с Елена Рибакина от Казахстан.