Напълно очаквано, Рафаел Надал се класира за полуфиналите на Ролан Гарос след победа с 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 над аржентинеца Диего Шварцман.

Започналият вчера двубой не се развиваше добре за Матадора, който бе загубил първия сет и изоставаше с пробив.

Тогава като по поръчка заваля дъжд, а след прекъсването, испанецът обърна втория сет, повеждайки с 5:3 и 30:15.

Тогава над Париж отново заваля, което наложи мачът да бъде доигран днес.

В доиграването Надал бе безпощаден и даде само 4 гейма на своя противник.

Той не загуби излишно време и с две бързи точки приключи сета в своя полза - 6:3.

Много скоро Надал дръпна с двоен брейк и поведе с 4:1 в третия сет. Шварцман се съвзе и имаше шанс да върне поне единия пробив, но испанецът демонстрира феноменална защита и затвори сета със 6:2.

Играта се поизравни на старта на четвъртата част. Аржентинецът демонстрира няколко хубави комбинации, с което напомни за първия сет вчера. Шампионът обаче вече се чувстваше много по-комфортно на корта и бе безгрешен в най-важните точки, което му осигури нов ранен пробив.

Преднината на Надал набъбна до 5:1, Шварцман спаси мачбол и геройски удържа подаването си, за да намали на 5:2. Той обаче нямапе какво да направи в следващия гейм и логично загуби мача.

Противник на испанеца в полуфинална ще бъде Марин Чилич или Хуан Мартин Дел Потро. Надал никога не е губил полуфинал в историята на своите участия в Париж.