Григор Димитров отпадна в третия кръг на Ролан Гарос.

Българинът допусна драматична загуба от Стан Вавринка с 6:7, 6:7, 6:7, в проточилия се два дни и общо 3 часа и 17 игрово време мач.

Така швейцарецът, който грабна титлата в Париж през 2015-а, записа Голям шлем от победи над Гришо.

Той успя да го надвие на всеки един от четирите големи турнира в тениса.

Григор от своя страна за трети пореден път отпада в третия си мач на Ролан Гарос, което е и най-доброто му постижение във френската столица.

Срещата между двамата бе изключително равностойна и драматична, но за съжаление и в трите тайбрека победител бе Вавринка.

Първата ни ракета обаче загатна след победата над Марин Чилич, както и в мача срещу Вавринка, че е близко до възвръщане на най-добрата си форма.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Двубоят между двамата започна вчера, но заради забавянето в програмата - твърде късно.

Димитров и Вавринка направиха вълнуващ двубой, който трябваше да бъде прекъснат след рая на втория сет.

За съжаление, резултатът бе 7:6, 7:6 в полза на Вавринка след доста драма и красиви изпълнения на корта.

Григор играеше изключително силно, може би по-добре и от мача срещу Чилич в предишния кръг, но се провали в най-важните моменти - решителните тайбреци, които завършиха с резултат 7:5 и 7:4 в полза на швейцареца.

Първата ни ракета успя да се върне от пробив пасив във първия сет, а във втория изпусна скрит сетбол. Разликата дойде от асовете на Вавринка, които идваха в много ключови моменти. Иначе от престрелките на основната линия е трудно да кажем, че имаше някой с превес.

След края на втория сет над Париж вече се стъмваше и двамата играчи, както и организаторите, взеха решение на подновят битката на следващия ден.

След подновяването играта отново бе равностойна, но асовете на Вавринка ги нямаше. Швейцарецът обаче играеше доста агресивно и затрудняваше Гришо с мощен форхенд.

Вавринка имаше пет точки за пробив в течение на гейма, които Григор отразяваше, но българинът се срина в най-лошия момент и от шестия опит Стан проби за 5:4.

Швейцарецът трябваше само да си вземе подаването за да победи, но Григор отказа да се предаде. Българинът показа страхотен характер и се пребори за връщането на пробива.

Така логично и напълно заслужено се стигна до трети тайбрек. В него Григор започна страхотно и поведе с 6:2, сякаш всичко изглеждаше решено.

Не и за Вавринка. Невероятна защита от страна на швейцареца, който връщаше абсолютно всеки удар, колкото и невъзможен да изглеждаше той.

Това му донесе впечатляващ обрат и победа в тайбрека с 10:8.

Така Григор се сбогува с турнира, а Вавринка ще играе срещу Стефанос Циципас.