Цветана Пиронкова започна по прекрасен начин участието си в квалификациите на Australian Open.

В първия си мач за годината, завърналата се през миналия сезон българка, разгроми в откриващия кръг японката Киока Окамура с 6:0, 6:1 след само час и 10 минути игра.

Това беше първи двубой за Пиронкова на Australian Open от 2017-а насам, когато загуби от Агнешка Радванска в първия кръг на основната схема. Сега квалификациите се играят в Дубай като превантивна мярка срещу коронавируса.

Цвети, която е №136 в световната ранглиста, показа страхотна форма срещу световната №238, а първият сет беше съвършен. В него тя постигна пробив във втория гейм след общо пет възможности и до края не погледна назад.

Във втората част геймовете бяха с една идея по-оспорвани, но японката взе само един от тях, за да изравни за 1:1. Единственият минус в играта на пловдивчанката бе първият й сервис, тъй като той влезе само в 44% от случаите.

В следващия кръг спортист №1 на България ще се изправи срещу На-Лае Хан от Южна Корея (№204) или Юлия Грабер от Австрия (№227).

В днешните квалификации впечатляваща победа постигна и Изабела Шиникова, която изхвърли втората поставена Осеан Доден след 2:0 сета.