Виктория Томова е на четвъртфинал на турнира от сериите ITF във Валенсия след победа над Ан Минтеги Дел Олмо с 6:2, 3:6, 6:4.

Първата ни ракета мина през трудни моменти, допусна и обрат от 2:0 в третия сет, но върна контрола над мача и надделя над 17-годишната испанка. В петък Томова ще играе с петата в схемата Ирина Бара (№118 в ранглистата).

Виктория стартира турнира като №115, но ако успее да пробие да финала и да го спечели, има реалистичен шанс в понеделник да е част от топ 100 (или №101-102 в най-лошия случай) със спечелените точки.

Двубоят започна с пробив за Дел Олмо, но Томова веднага върна брейка. Нататък в първия сет за българката нямаше проблеми, тя стигна до аванс от 4:1 и затвори комфортно тази част.

Във втората обаче испанката проби два пъти и изравни сетовете, за да вкара мача в решаващ такъв.

Той започна отлично за Вики, която проби рано и поведе с 2:0, за да загуби последователно три гейма за 2:3.

Последва размяна на спечелени подавания, преди Томова да пробие решаващо за 6:4.