Александър Зверев постигна първата си победа на клей срещу Рафаел Надал. Германецът продължи серията си без загубен сет на турнира от сериите “Мастърс” в Мадрид, като този път се представи фантастично не срещу кого да е, а срещу Краля на клея - 6:4 и 6:4.

24-годишният Зверев, който е поставен под №5 в схемата, печели трети пореден мач срещу Рафа. Той ще играе на полуфиналите в испанската столица за втори път в кариерата си.

Саша навакса изоставане от 2:4 в първия сет, за да го затвори в своя полза след четири поредни спечелени гейма срещу петкратния първенец в този турнир. Рафа продължи колебливо и във втория сет, в който Зверев проби, за да поведе с 3:2, а това се оказа напълно достатъчно, за да се стигне отново до 6:4 и успех в два сета.

Победителят продължава да няма загубен сет от началото на турнира в Мадрид.

“Това е най-трудното нещо в нашия спорт. Да победиш Рафа в неговия дом, в Испания. Нещо наистина невероятно, но турнирът все още не е приключил”, категоричен бе Зверев, на когото предстои мач с Доминик Тийм от Австрия в полуфиналите.

Това ще бъде повторение на миналогодишния финал на US Open, който Тийм спечели.

Така Надал отпада рано-рано на турнир на червени кортове за втори път в рамките на месец. В Монте Карло той бе елиминиран от Андрей Рубльов, отново в четвъртфиналите, а след това успя да спечели в Барселона, където обаче му се наложи да спасява шампионска точка, преди да триумфира срещу Стефанос Циципас.