Отборът на Пирин Балканстрой се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. В красив и оспорван мач волейболистите от Разглог надделяха трудно с 3-1 гейма при гостуването си на Добруджа 07. Мачът продължи 108 минути и се игра в зала „Добротица”. Гостите спечелиха първата част с 25-16 г. Последва равенството в геймовете. Добричлии имаха аванс с 8 точки при 20-12, но надделяха трудно, тъй като в следващите минути избраниците на Мирослав Живков се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят – 24-24. Силите им бяха до тук, тъй като дадоха две поредни точки на своя противник. Тимът от Суперлигата затвори следващата част при резултат 25-22 т., след което последва най-оспорвания гейм в мача. В него Пирин Балканстрой дръпна с 4 точки – 19-15, но с голямо желание домакините успяха да изравнят в самия край при резултат 24-24 т. При третия мач бол елитният тим спечели с 27-25 т., а с това и мача с 3-1 гейма.