България записа седмата си загуба от началото на Лигата на нациите.

Родните волейболисти отстъпиха с 0:3 (21:25, 20:25, 23:25) от силния тим на Франция в зала "Конгресна" във Варна.

Нашите показа по-добра игра от предишните срещи в София, но за трети пореден път не успяха да вземат гейм.

Първият гейм бе равностоен до 17:16 за Франция, но след това гостите направиха серия от точки и си заслужиха частта.

Във втората "петлите" поведоха с 6:2, но нашите успяха да скъсят разликата до една точка при 6:7. След 16:14 гостите отново поведоха с пет точки и лесно затвориха за 2:0.

Третата част бе най-равностойна и добра за нашите момчета и дори се стигна до 23:23. След това обаче французите показаха класа и затвориха мача.

В другия двубой от нашата група Бразилия изненадващо загуби от Канада с 0:3.

Така България остава на 12-о място с актив от 3 победи и 7 агуби, а Франция вече е лидер с 8 победи и 2 загуби.

Утре нашите играят с Канада отново от 18:30 часа.