В първия сет двубоят не вървеше хич добре за Гришо, който допусна пробив още в първия гейм и успя да го върне в последния възможен момент. При 5-4 Типсаревич сервираше за спечелване на частта, но след като пропиля два сетбола, бе пробит, а резултатът изравнен, съобщи БГНЕС.

В тайбрека Димитров не даде никакъв шанс на съперника си, след което започна силно и втория сет и доминираше тотално на корта, за да стигне до победата след 1 час и 33 минути игра.

Досега Гришо бе загубил и трите си срещи с Типсаревич, но две от тях се бяха играли на твърди кортове, а една на трева.

Българският талант стартира в Монте Карло с категорична победа срещу Ксавие Малис с 6-3, 6-2, докато Типсаревич като поставен под №8 почиваше, информира БГНЕС.