Съставите на Бразилия и домакина Полша сътвориха истински цирк в зала “Атлас Арена“ в Лодз пред повече от 13 хиляди зрители, след като завършиха 3:2 гейма (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15) за домакините и по този начин направиха всичко възможно да изхвърлят олимпийския шампион Русия от световното първенство, предаде БНР. По-паметливите фенове на волейбола помнят как Бразилия нарочно загуби от България на шампионата на Планетата в Италия преди 4 години, а този сезон заслужилият артист Бернардо Резенде и неговите момчета, подариха победата на Иран във финалите на Световната лига във Флоренция, от което отново потърпевши бяха руснаците.   Почти през целия двубой бразилците явно показаха, че са по-добрият отбор, като в края на геймовете просто подаряваха някоя и друга точка на домакините, които така взеха първия гейм с 25:22 и четвъртия с 25:18.