Фернандо Торес вкара хубав гол при дебюта си като титуляр за Милан, но това стигна само за 2:2 при гостуването на новака Емполи в 4-ия кръг на Серия А. Тосканците взеха ранен аванс от два гола, но Торес и Хонда донесоха точка на Милан, който напълно доминираше през втората част. Индзаги заложи за първи път като титуляри на привлечените под наем от Челси Фернандо Торес и Марко ван Гинкел, но Есиен, Алекс, Сапонара, Диего Лопес и Монтоливо бяха контузени. Милан започна сезона с две поредни победи преди да вкуси поражението след 0:1 от шампиона Ювентус. Мачът на „Карло Кастелани” започна вяло до 13-ата минута, която се оказа фатална за „рооснерите”. Защитата затвърди впечатленията за слабо представяне и след центриране на Валдифиори от корнер Тонели беше оставен да засече с глава за 1:0 с помощта на далечната греда. Емполи можеше набързо да поведе с 2:0, но Абиати спаси нисък удар на Весино. Безобразната игра на гостите обаче бързо доведе до втори гол.