Неубедителен Ливърпул, който е съперник на Лудогорец в групите на Шампионската лига, трябваше да изпълни 15 дузпи, за да елиминира Мидълзбро в третия кръг на турнира за Купата на английската лига на своя „Анфийлд”, където зрителите видяха общо 31 дузпи (1 в игровото време и 30 при допълнителните изпълнения). Иначе двама младоци вкараха дебютните си голове за мърсисайдския тим, който на два пъти допусна изравняване, вторият път в 120-ата минута. Джордън Роситър откри в 10-ата минута, но Адам Рийч изравни в 62-ата и двубоят отиде в продължения, където двата отбора си размениха по още един гол. Резервата Сусо отново даде преднина на „червените” преди друг, станал от пейката – Патрик Бамфорд да направи 2:2 от дузпа (120’+3). При изпълненията от бялата точка само Рахийм Стърлинг изпусна, а голяма част от играчите на двата тима трябваше да бият по два пъти. В крайна сметка Ливърпул спечели с 14:13 при дузпите и с 16:15 общо като резултат.     Рики Ламбърт получи капитанската лента при първото си участие като титуляр за Ливърпул, като Брендън Роджърс направи седем промени спрямо състава, който победи 3:1 Уест Хем през уикенда. Джордън Роситър, 17-годишен ливърпулски халф, започна заедно с Лукас. Хосе Енрике и Коло Туре бяха двойка защитници.   Вратарят Джамал Блекмън направи своя дебют за Мидълзбро. Централният защитник Даниел Аяла се завърна след изтърпяно наказание, но халфът Дийн Уайтхед бе извън сметките заради червения си картон срещу Бренфорд (4:0) в събота.   Ливърпул започна мача след 25 двубоя без загуба срещу Мидълзбро у дома във всички турнири, в които спечели 19 и завърши наравно в шест.   В 10-ата минута Ливърпул откри. Вратарят на Боро Блекмън направи добро спасяване при опит на Рики Ламбърт, но топката отиде при 17-годишния Джордан Роситър, който от повече от 30 метра я прати между краката на Блекмън в ъгъла.   Любопитното е, че Джейми Карагър прави своя дебют за Ливърпул два месеца преди Роситър да се роди през 1997 г.   В края на полувремето Мидълзбро можеше да изравни. Лий Томлин овладя висока топка, демонстрирайки супер техника, но Миноле се намеси решително, сменяйки посоката в последния момент при удара.   Отново Томлин беше близо до изравнително попадение, но шутира в аут.   Изравняването беше факт в 62-ата минута, когато Адам Рийч вкара твърде лесно. Той беше оставен абсолютно непокрит и забоде с глава. Това наведе спомени отпреди 4 години, когато Нортхемптън спечели на „Анфийлд” за Купата на лигата.   Адам Рийч имаше още един опит, но изтърва.   Марио Балотели влезе да решава мача, заменяйки Рики Ламбърт. Но Миноле трябваше да спасява удар на Адам Клейтън, който едва не влезе.   В края Адам Клейтън тресна и гредата от малък ъгъл.